Hammer 940x116

Ismét egy nagyon hosszú Forma-1-es szezon végéhez érkeztünk meg, s mivel a világbajnoki címek sorsa eldőlt, immár egy tét nélküli szezonzáró futam következik. Régen indultak el a csapatok otthonról, a főhadiszállásukról, hogy megvívják harcukat 2018-ban. A hosszú szezont lezáró utolsó futamot mindig nagyon várják a csapatok, mivel ez azt jelenti, hogy mindjárt itt a téli szünet, az ünnepek és a jól megérdemelt pihenés ideje. A világbajnoki címek elkeltek, a hátsóbb helyekért folyik még a harc a hétvégén.

Teljes cikk: sportime.hu

Pályafutásának első világbajnoki címét szerezte meg Martin Šonka a Red Bull Air Race 2018-as szezonzáró futamán. Ő egyben a verseny történetének első cseh világbajnoka. Az amerikai Forth Worth-ben, a Texas Motor Speedway-en rendezett finálén az összesített pontverseny második helyezettje az ausztrál Matt Hall lett, az amerikai Michael Goulian pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Kirby Chambliss az utolsó állomáson dobogós helyezést ért el, a texasi pilótának több, mint 20 000 helyi néző szurkolt a lelátókról.

2018 utolsó ORB futama nem igazán úgy sikerült a Kronome - Molnár párosnak, ahogy szerették volna, a harmadik gyorson véget ért számukra a verseny.

Az abszolút kilencedik helyen végzett Fogasy Gergely és Berendi Dávid a jövőévi magyar Európa-bajnoki futam kandidálóversenyén, a Nyíregyháza Ralin.

Szenzációs élményben volt része az Éjjel-Nappal Budapest korábbi szereplőjének, Tölgyessy Csabának, amikor Besenyei Péter műrepülő világbajnok elvitte repülni.

Makai Viki ultrafutó Budapesten kegyetlen támadás, bántalmazás és szexuális erőszak áldozata lett. Csodával határos módon férje megmentette életét és a rendőrség elfogdta a támadót. Viki nyilvánosságra hozta a támadást részleteit, hogy felhívja figyelmet erre a szörnyű jelenségre és saját tapasztalatából leszűrt tanulsággal segítse embertársait.

A Terrorelhárítási Központ (TEK) idén is megrendezi a BUDO- és Küzdősportgálát.

Idén is a kenguruk földjén, a messzi Ausztráliában ér véget a Rali Világbajnokság. A hagyományosan szezonzáró Wales Rali helyét vette át Ausztrália, s immár három éve stabil helyszíne az idényzárásnak. Mindenki szereti az ausztrál helyszínt, még ha oly messzire is kell repülni érte. Kedvező időjárásának köszönhetően kellemes viszonyok között állnak rajthoz a résztvevők. Idén ráadásul az izgalom is garantált, hiszen nincs még gazdája a világbajnoki címeknek. Sok a veszítenivaló, a feszültség tapintható lesz.